Yaş Günlerimizi Neden Kutlarız

İnsan hayatı, yaşam süresince geçirilen pek çok iyi ve kötü deneyimlerden oluşmaktadır. Bizler, hayatımız boyunca kimi zaman mutluluktan havalara uçarken, kimi zaman ise en kötü günlerimizi geçirdiğimizi düşünür ve üzüntüden mutsuz bir ruh haline gireriz. Hal böyle iken şu bir gerçektir ki, hayat serüvenimiz boyunca yaşadığımız her bir deneyim mükemmeldir ve hayatımız boyunca karşımıza sadece bir kere çıkacaktır. Bu nedenden dolayı da yaşanan şey iyi veya kötü olsun, bizlere yeni şeyler öğrettiği için yaşadıklarımıza saygı duymalıyız.

yaş günü ile ilgili görsel sonucu

İnsanların kutladığı yaş günleri de genelde buradan ortaya çıkmaktadır. Yeni bir yaş, sadece yeni bir yaş, geçirilmiş olan bir sene olarak değerlendirilmemelidir. Onun içerisinde olan anlamlar, deneyimler iyi şekilde anlaşılmalıdır. Yeni bir yaşa giriliyor olması demek, arkada bırakılan pek çok deneyimin, duygunun da var olduğu anlamına gelmektedir. İnsan, her geçen gün yaşadığı yeni deneyimler ile birlikte büyür ve hayata dair daha çok bilgiye sahip olur. Yaş günleri de sahip olunan daha fazla bilginin, yaşanmışlığın artmasının da kutlanması anlamına gelebilmektedir.

Bazı insanlar ise yaş günlerini, hayatın sıkıntısından, zorluklarından kaçınmak ve bir gün olsun hiç bir şeyi kafaya takmadan geçirmek için bir fırsat olarak görebilmektedirler. Yaş gününe dair düşüncelerden bazıları bu şekilde olsa da yaş günleri genelde her kültürden insan tarafından değerlendirilen ve güzel şekilde kutlanan günlerden olmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir