Sevgililer Gününde Sevgiliye Yapılabilecek Jestler

Kadın ve erkek arasındaki ilişki, bu dünya üzerinde sağlam temeller üzerine kurması en zor olan ilişkilerden bir tanesidir. Her insan, çok farklı düşüncelere ve duygulara sahip birer birey olmaktadır. Bu bireylerin ortak bir noktada buluşması ve paylaşımlarını bu şekilde kuvvetlendirebilmesi bir hayli zor bir olasılık olmaktadır. Ancak fedakarlık yapmaktan vazgeçmeyip, sevgisini savunup hayatını bu yönde şekillendiren çiftler ise her zaman mutlulukla ve huzurla ödüllendirilmektedirler. Sağlam, samimi bir sevginin tek yolu dürüst olmak ve fedakarlık yapmaktan geçmektedir.

Sevgililer günü, özünde bizlerin kültürüne ait bir gelenek olmasa da yine de bu günü, kendimize uyarlayarak uygun bir şekilde değerlendirebilmemiz mümkündür. Aslında her günün sevgilinin günü olması gerekir çünkü seven insan, ona özel bir gün yaşatmak için herhangi bir güne ihtiyaç duymaz. Herhangi bir an onun için yeterince özel olabilir. Peki böyle bir günde veya herhangi bir günde sevgiliye jest yapmak isteyenler, ne gibi şeyler yapabilirler?

Yapabileceğiniz şeyleri düşünmeden önce maddi durumunuzu ele alın. Karşınızdaki insanın neleri sevdiğine, nelere değer verdiğine odaklanın. Örneğin ayakkabı seven bir kadın için ayakkabı güzel bir hediye olabilirken, otomobilinde müzik dinlemeyi seven bir erkek için buna yönelik bir hediye mükemmel olabilir. Tercihinizi yaparken karşınızdakinin isteklerini ön planda tutun. Unutmayın ki jest yapmak, her zaman bir hediye almak anlamına gelmemektedir. Ona tüm samimiyetinizle hazırlayıp güzel bir zarfın içine koyup teslim edeceğiniz bir mektup da, belki onun hayatı boyunca saklamak isteyeceği bir hatıra haline dönüşebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir