Teknolojinin Yararları ve Zararları

Günümüzde teknoloji bilim ile doğru orantılı olarak her geçen gün gelişmektedir ve böylece teknolojik ürünler hayatımızın merkezinde iken daha da vazgeçilmez bir hale gelmektedir. Bu yazımızda sizlere teknolojinin yararları ve zararları kısaca konulu yazımızı sizlere aktaracağız.

Teknolojinin Yararları:

  • Öncelikle teknoloji sayesinde hayatımıza giren elektronik araçlar hem hayatımızı fazlasıyla kolaylaştırmaktadır hem de zamandan büyük oranda tasarruf yapmamızı sağlamaktadır.
  • Teknoloji ile bir çok ulaşım araçları da hayatımıza girmiştir böylece asırlar önce bir yerden bir yere ulaşım oldukça güç olurken günümüzde ise kilometrelerce uzaktaki bir yere saatler süren kısa bir süre içinde ulaşım sağlayabiliriz.
  • Teknolojinin nimetlerinden birisi de günümüzdeki televizyon, akıllı telefon, internet ve bilgisayar gibi icatlardır. Televizyon ile dünyadaki her şeyden haberdar olurken aynı zamanda günümüzde telefonlar sayesinde ne kadar uzakta olurlarsa olsunlar görüntülü şekilde konuşabiliriz.

Teknolojinin Zararları:

Teknolojinin her ne kadar sayamayacağımız kadar faydaları olsa da bir çok zararları da vardır. Öncelikle insanlar günlük hayatlarında artık teknolojik araçlar kendilerini çok fazla kaptırdıklarından dolayı asosyal bir hayat sürmeye başlamışlardır ve ayrıca insanlar gereğinden çok fazla vakitlerini teknolojik aletler ile gereksiz harcamaya başlamışlardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir