Tavşan Dağa Küsmüş Dağın Haberi Olmamış İle İlgili Kompozisyon

Gündelik yaşantımızda yaygın bir şekilde kullandığımız atasözlerinden birisi de “Tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış” atasözüdür. Bizler de bu yazımızda sizler ile tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış ile ilgili kompozisyon örneğimizi paylaşacağız.

Tavşan Dağa Küsmüş Dağın Haberi Olmamış

Her toplumda insanın gördüğü değer ve gördüğü değere bağlı olarak bulunduğu konum farklılık göstermektedir. Toplumlarda adaletten söz edilse de bazı durumlarda adalet görünür aslında adaletsizlikler baş gösterir.

Toplum içinde bazı insanlar daha önemli olurlar ve bu nedenle de daha önemli ve özel konumlarda yer alırlar dolayısıyla da bu insanlar bulundukları konumlardan dolayı toplum içinde bulunan ancak değerli görülmeyen hatta var oldukları bile bilinmeyen kişiler tarafından yok sayılırlar ve yaptıkları ile bu insanları üzebilirler.

Toplumda değersiz olan ya da diğer bir deyiş ile görülmeyen insanlar bu kişilere gücenirler ancak güçlü olan kişiler o insanları görmezler, umursamazlar hatta çoğu zaman gücenip kırıldıklarından bile haberleri olmaz. İşte tavşan dağa küser ama dağın haberi olmaz…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir