İnsanın Sağlıklı Yaşamasında Sevginin Önemi

Sevgi kavramı her insan için farklı açılardan önem taşıyan bir kavramdır. Bizler de bu yazımızda sizler ile insanın sağlıklı yaşamasında sevginin önemi kısaca konulu yazımızı paylaşacağız.

Bir insanın sağlıklı olması demek o kişinin sadece fiziki yapısının ve vücut sağlığının iyi olması anlamına gelmemektedir. Her ne kadar günümüzde bir insanın sağlığı sadece vücudu ve organlarının sağlığı ile ifade edilse de aslında bu yarım bir sağlıktır.

Ruh sağlığı da insanlar için büyük önem taşımaktadır. Bir insanın vücudu ne kadar sağlıklı olursa olsun ruh sağlığı yerinde değilse o kişi sağlıklı olmaz.

İnsanların ruh sağlığını koruyan en büyük faktörlerden birisi de sevgidir. Çünkü sevgi insan sağlığı için büyük önem taşımaktadır. Bir insan çevresindeki insanlardan ne kadar çok sevgi görüyor ise o kadar hayata bağlanır, yaşama sevinci olur ve çevresine faydalı bir birey olmak için çaba gösterir ancak sevgi görmeyen ve sevgisiz bir yaşam süren insan hayattan zevk almaz hatta hayattan tüm bağlarını koparır. Bu nedenle de sevgi insan sağlığı için büyük öneme sahiptir.

“İnsanın Sağlıklı Yaşamasında Sevginin Önemi” üzerine bir yorum

  1. benim öğretmenim bunu çok beğendi ve direk üniversiteye kayıtladı ilk okuldan üniversiteye gittim ve ABD okuyorum ben türküm ve üniversitem ABD de çok güzel bir duygu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir